Dariusz Starczewski
5 lutego 2020
Justyna Antoniak
9 lutego 2020


Juliusz Chrząstowski

Aktor teatralny i filmowy, animator kultury.

Absolwent PWST we Wrocławiu. Od 2003 roku aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie, gdzie zagrał ponad 30 ról w spektaklach najważniejszych polskich reżyserów teatralnych. Jest niezapomnianym Zagłobą w „Trylogii” w reż. Jana Klaty, Broniewskim w „Bitwie warszawskiej 1920” w reż. Moniki Strzępki, czy Pijakiewiczem w „Pijakach” w reż. Barbary Wysockiej. Współpracuje także z Teatrem Nowym Proxima, gdzie można go zobaczyć jako „Wiedźmina. Turbolechitę” w spektaklu w reż. Piotra Siekluckiego.

Twórca i prowadzący „masterclass z wypowiedzi publicznej” na Studiach podyplomowych Zarządzanie kulturą w Zakładzie Zarządzania Kulturą UJ. Instruktor teatralny prowadzący zajęcia w Drama Studio – krakowskim studiu teatralnym oraz warsztaty teatralne i recytatorskie w projekcie „Alchemia Teatralna” w Świdnicy. Założyciel i reżyser amatorskich Grup Teatralnych Dorosłych w Nowym Targu, Świdnicy i Skale.

Laureat wielu nagród i wyróżnień aktorskich m.in. : Nagrody imienia A.Zelwerowicza za najlepszą rolę teatralną przyznawaną przez miesięcznik „TEATR” za rolę Orcia w „Nieboskiej komedii. Wszystko powiem Bogu”, nagrody za najlepszą rolę męską za rolę Doktora Stockmanna we „Wrogu ludu” na podstawie dramatu H.Ibsena. Odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawanym przez Ministra Kultury.