Juliusz Chrząstowski
7 lutego 2020
Karol Miękina
10 lutego 2020


Justyna Antoniak

Magister Historii Sztuki, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, aktorka i wokalistka.

Posiada kwalifikacje zawodowe aktora dramatu na podstawie zdanego egzaminu eksternistycznego przed komisją egzaminacyjną ZASP.

Od 2004 roku związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Od 2006 roku etatowa aktorka tegoż teatru. Wykonawczyni licznych ról. Współpracowała z wieloma reżyserami, m.in.: Wojciechem Kościelniakiem, Konradem Imielą, Cezarym Studniakiem, Tomaszem Manem, Pawłem Passinim, Agnieszką Olsten, Michałem Zadarą, Janem Klatą, Agatą Dudą-Gracz, Cezarym Tomaszewskim.

Uczestniczka licznych festiwali m.in.: Edinburgh Festival Fringe, Festiwalu „Warszawa Singera” 2012, Festiwalu „Gorzkie żale” 2016. Jako aktorka i wokalistka współpracowała również z NeTTheatre z Lublina a także z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Ma w swoim dorobku liczne koncerty finałowe i gale na Przeglądach Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jako wokalistka współpracowała i koncertowała m.in.: z Leszkiem Możdżerem i L.U.C. Na swoim koncie ma także nagrania płytowe. W roku 2006 zdobyła nagrodę Clef d’or ( Grand Prix) Festiwalu Piosenki Frankofońskiej w Plovdiv w Bułgarii. Jest także Laureatką Grand Prix na Festiwalu Europejskich Projektów Teatralnych Les Eurotopiques w Tourcoing za prezentację czytania „Mojej Abby” w reż. Tomasza Mana w 2012. Odznaczona srebrną odznaką Towarzystwa Przyjaciół Wrocławia.